Basında GÜLFA - Yerel Haber

 

http://adanayerelhaber.com/wp-content/uploads/2019/01/images.png

Gülfa, Adana Sağlık Festivalindeyiz!

12 Mart 2019 Yerel Haber - ADANA

http://adanayerelhaber.com/wp-content/uploads/2019/03/IMG-20190311-WA0042-696x434.jpg

GÜLFA, İnsan Kaynakları şirketi Genel Müdürü Salih GÜLTEKİN, Bakıcılık Hizmetleri faaliyetleri, sektördeki beklenti ve gelişmeler hakkında bizi bilgilendirmek üzere bugün sayfamızın konuğu oldu.

Bize firmanızı ve kendinizi tanıtır mısınız ?

Çukurova Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunuyum, kariyerime üniversite yıllarımdan itibaren part-time olarak çalışmaya başladığım şirketimizde İnsan Kaynakları alanında devam ettim. Halen kurucu ortağı olduğum şirketimizde Genel Müdür olarak görev yapmaktayım.

GÜLFA, 1995 yılında Adana’da İnsan Kaynakları alanında faaliyet göstermeye başlayan bir aile şirketidir, İnsan Kaynakları alanındaki Personel Temini, Dönemsel Personel İşgücü Temini, Bordrolama hizmetlerini İŞKUR lisans sahibi Özel İstihdam Bürosu olarak sürdürmektedir.

Ayrıca kurumsal firmalara lojistik ve işletme destek hizmetleri, satınalma, üretim, depolama, sevkiyat, temizlik, hamaliye, nakliye organizasyonu süreçlerinde ihtiyaç duyacağı hizmet, personel temini ve yönetimi organizasyonu hizmetleri sağlamaktadır.

Bakıcı Hizmetleri konusundaki faaliyetleriniz nedir ?

İŞKUR Özel İstihdam Bürosu olmamız nedeni ile, Hasta & Yaşlı Bakıcı, Çocuk & Bebek Bakıcı arayışında olan ailelerden gelen yoğun talepler karşısında, Adana Bakıcım markası ile bu beklentiye cevap vermek üzere, 25 yıla ulaşan kurumsal birikim ve tecrübemizle hizmet sunmaya başladık.

http://adanayerelhaber.com/wp-content/uploads/2019/03/IMG-20190311-WA0024-225x300.jpg

Bu iş için kurduğumuz profesyonel ekibimize, sektörde uzun yıllar marka olmuş İnsan Kaynakları Uzmanımız Arzuhan Tokcan liderlik etmektedir.

Neden Bakıcı ?

Türk toplumu olarak, hayati kararlarımızda ne yazık ki duygularımızın etkisinde kalırız. Sevgimizi gösterme biçimlerimizde bu zaafımızın etkisiyle biçimleniyor, anne babamıza kendimizin bakması bizleri “hayırlı evlat” yapar gibi bir inanışımız var.

Elbette ebeveynlerimizle ilgilenmek bizlerin birinci görevi, ancak günlük koşuşturmaların yanında ciddi bilgi, zaman ve emek isteyen tüm bu yaşlı bakım süreçleri için uzmanlık gereklidir.

Ancak deneyimli bir yaşlı bakıcı ile ebeveynlerinizin ihtiyaç duyduğu özeni, saygıyı, şevkati, sağlık hizmetini, ve sosyal ortamı sağlayabilirsiniz.

Yakınınızı Bakıcıya Hazırlamak

Hasta Bakıcı, Yaşlı Bakıcı arayışına girmeden önce, bu hizmeti istediğiniz kişiyi buna hazırlamanız ve mümkünse birlikte planlama yaparak ihtiyaç ve beklentilerinizi ortaya koyup, birlikte karar almanızın sizi en mutlu çözüme ulaştıracağını unutmayın.

Eğer yakınınız bakıcıya ihtiyacı olduğu halde, istemiyor, size direniyorsa, başkaları ile görüştürün, bir akrabanız, doktoru, arkadaşı yada sözüne güvendiği birisi onu daha kolay ikna edebilir.

Bakıcı için Neden Danışmanlık Şirketi ?

Elbette geleneksel yöntemler, eş dost tavsiyesi, komşu teyze, bakıcı ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz seçenekler arasındadır. Ancak esas olan sizin beklentilerinizin net olarak anlaşılıp, buna uygun donanım ve eğitimde, referansı sağlam yasal çerçevede hizmet alabileceğiniz bir bakıcı için; T.C. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler BakanlığıTürkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü  İŞKUR tarafından Özel İstihdam Bürosu olarak faaliyet gösteren uzman firmalarla çalışmanız sizin faydanıza olacaktır.

Kişi Kurum ve Aileler neden GÜLFA’yı tercih etmeli ?

Hizmet verdiğimiz dev şirketlerle birlikte yarattığımız sinerji ve bu şirketlerin kurumsal kültürlerini özümseyen, kendisine ilke edinen profesyonel bir yaklaşım içinde, halen Dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen yerli-yabancı, saygın firmalarına hizmet sağlamanın gururunu yaşamaktayız. Amatör bir çalışma heyecanı ve 25 yılın birikimi ile profesyonel bir yaklaşımla, çalışma prensiplerimize uyan iş arkadaşları ile, işletme, kurum ve kişilere daha ekonomik ve verimli hizmet sunacağımız konusunda iddialıyız….

Adana Bakıcı Sektöründeki genel durum nedir ?

İstanbul ve çevresinde hizmet sunan profesyonel onlarca şirketle son derece gelişmiş olan bakıcı hizmetleri sektöründe, Adana için aynı şeyi söylememiz çok zor. GÜLFA bu boşluğu doldurmak üzere Adana Bakıcım markası ile güçlü kurumsal yapısı ve profesyonel ekibi ile Adanalıya çözüm sunmaya talip olmuştur.

 

http://adanayerelhaber.com/wp-content/uploads/2019/03/GülfaLogo-2-300x105.png

Adana Sağlık Festivalindeyiz

14-15-16 Mart tarihlerinde Adana Tüyap Fuar Merkezinde düzenlenecek olan Adana Sağlık Festivali standımıza bekliyoruz. Festivalde 3 gün boyunca çeşitli etkinlik ve seminerler eşliğinde sizleri ağırlamaktan mutluluk duyacağız.

www.adanabakicim.com

0545 232 05 05

Çocuk & Bebek Bakıcısı

Özellikle çalışan annenin en büyük sınavıdır…

Canının bir parçasını sabah kalkıp işe giderken kime emanet edecek?

Çocuğun fiziksel ve ruhsal gelişimi ile zeka gelişiminin tamamlanacağı hayatının bu en önemli evresinde, anne yanında olamadığına göre bu büyük sorumluluk kime verilecek?

Anneanne?

Babaanne?

http://adanayerelhaber.com/wp-content/uploads/2019/03/IMG-20190311-WA0035-2-225x300.jpg

Bir sebeple günün her saatinde yanında bulunamadığınız, gönlünüzün istediği ve gerekli gördüğünüz kadar ilgilenemediğiniz, oyunlar oynayamadığınız çocuğunuz için bakıcı seçerken ne kadar zorlandığınızı veya zorlanacağınızı biliyoruz. Emin olun biliyoruz; çünkü bizler de çocuk sahibiyiz, ve anne babaların çocukları için neler hissettiklerinin bilincindeyiz. Bizde gecenin bir yarısında yükselen ateşlerden korktuk, çabucak dindiremediğimiz öksürükler içimizi acıttı, çocuğumuz birden yola fırladığında yüreğimize inecek gibi hissettik. Çocuk bakıcısı konusunda çok düşündük ve düşünen insanlarla muhatap olduk.

Adana Bakıcım olarak bu yolculuğu sizin için daha kolay hale getirmeyi teklif ediyoruz.

Çocuğunuzun beslenmesini, dinlenmesini, oynamasını, bir şeyler öğrenmesini üstlenecek olan kişinin seçimi elbette çok önemlidir ve kolay değildir. Özel istekleriniz olabilir; belki çocuğunuzun yabancı dil eğitimi almaya başlamasını istiyorsunuz veya mevcut bir yeteneğinin geliştirilmesini. Bütün bunlar için ideal mekan kendi evinizdir; bu da anlaştığınız günlerde tam saatinde evinizde olacak dakik ve sorumlu bir çocuk bakıcısı bulmanızı gerektirir. Bakıcının bulaşıcı veya işini layıkıyla yapmasını engelleyecek bir hastalığı olmamalı; kendisi ruh sağlığı yerinde, dengeli ve tutarlı bir birey olmalıdır. Temiz bir insan olmalı, bir çocuğun nasıl beslenmesi gerektiğini bilmeli, iştahsız veya huysuz bir çocuğa karşı sabırlı davranabilecek biri olmalıdır. Oyun oynamayı seven, pozitif karakterli ve neşeli bir insanın çocuğunuzun mutlu olmasına büyük katkısı olur. Çocukla ilgilenmekten çok onu bir şeylerle oyalanmaya bırakıp kendi işine bakacak birini istemezsiniz; haklısınız. Güven uyandırmayan birini istemezsiniz, haklısınız; kendisine en değerli varlığınızı emanet ediyorsunuz.

Portföyümüzdeki özenle seçilmiş nitelikli personel arasından sizi memnun edecek birinin çıkacağından kuşku duymuyoruz. Gerek çocuk gelişimi mezunu adaylarımızla gerek alanında uzman abla ve bakıcılarımızla size yardıma hazırız.

http://adanayerelhaber.com/wp-content/uploads/2019/03/adanabakicim-afiş-2-221x300.jpg

Hasta & Yaşlı Bakıcısı

Ev veya hastane ortamında bakılması gereken bir hastanız varsa ve özellikle uzun süreli bir bakım ihtiyacı söz konusuysa, gerek başka sorumluluklarınız, gerekse ruh haliniz bu görevi tek başınıza üstlenmenizi zorlaştırabilir. Bu durumda içinize sinecek özelliklere sahip bir refakatçi ve hasta bakıcı ile anlaşarak süreci kendiniz için de, hastanız için de daha kolay hale getirebilirsiniz.

Bazı durumlarda hasta bakımı işinin bütün günü kapsayabileceğini de düşünürsek böyle bir desteğe mutlaka ihtiyacınız olacaktır. Adana Bakıcım olarak sizi ihtiyacınıza uygun bir donanıma sahip hasta bakıcı ve refakatçilerle buluşturmaya talibiz. Güvenilir, eğitimli ve güler yüzlü elemanlarımız hastanızın bütün ihtiyaçlarını mükemmel bir şekilde karşılamakla kalmayacak, bu zor süreci atlatmanız için size de destek olacaklardır.

Kaliteli bir refakatçi ve hasta bakıcısı pek çok şeyi organize edebilecek bir kişidir. Hasta ve/veya yaşlı bireyin temiz bir ortamda bulunması, kişisel temizliği ve bakımının sağlanması, ilaçlarının tam zamanında ve doğru şekilde verilmesi, sağlıklı beslenme prensiplerine ve varsa özel diyetine uygun bir şekilde beslenmesi gerekir. Belli aralıklarla tansiyon, nabız ve ateş ölçmek; pansiyon ve lağman yapmak, yatalak durumdaki hastalara yatak yarası oluşmasını engellemek için düzenli olarak pozisyon değiştirtmek gibi şeyler de gerekiyorsa hasta bakım sürecine dahil edilmelidir. Bunların dışında hastaya soyunması ve giyinmesi için yardım etmek, varsa doktorların önerdiği alıştırmaları yapmasını sağlamak, onu muhtemel kazalardan koruyacak tedbirleri almak da söz konusu olabilir.

İhtiyaçların listesi oldukça uzundur ve bu liste hastanın durumuna göre belirlenir. Bazı durumlarda temiz, şefkatli ve ilgili birinin varlığı yeterlidir; bazı hallerdeyse özel eğitim almış bir kişinin varlığı gerekir. Konuşan, hareket eden bir hastanız varsa onu oyalayıp eğlendirecek uğraşlar bulunması da bakım sürecinin parçasıdır.

Yani bakıcınız, bir yerde hastanızın en iyi arkadaşı olacaktır.

www.adanabakicim.com

0545 232 05 05

 

Facebookta Paylaş